Spectacol caritabil “AJUTĂ PENTRU A FI AJUTAT” – Decembrie 2012

Pentru a-şi atinge scopul de a sprijini Spitalul Judeţean de Urgenţă „Dr. Constantin Opriş”, Asociaţia Prietenii Spitalului „Dr. Constantin Opriş”, împreună cu partenerii: Spitalul Judeţean de Urgenţă „Dr. Constantin Opriş” şi Ordinul Suprem Militar al Templului di Ierusalim, şi-a propus organizarea în fiecare an, în preajma sărbătorilor de iarnă, a spectacolului caritabil „Ajută pentru a fi ajutat”. Spectacolul poartă denumirea sloganului asociaţiei tocmai pentru a scoate în evidenţă necesitatea implicării fiecăruia dintre noi la acest eveniment, pentru a reuşi atingerea obiectivului propus, dotarea cu aparatură modernă şi eficientă a Spitalului Judeţean. Înţelegând acest lucru şi fiind dornici să dea o mână de ajutor, toţi artiştii şi meşterii populari,  invitaţi să participe, au răspuns DA. Ca şi anul trecut, evenimentul va prezenta un spectacol extraordinar de iarnă, aducând pe scenă nume reprezentative ale folclorului şi folkului autentic – MIRCEA BANICIU, Trupa  PUNCT ROM (IONUŢ MANGU, ROXANA ZĂPÂRŢAN, IONUŢ ONIŞOR şi RĂZVAN KRIVACH), FAMILIA PETREUŞ, COCONII DIN BREB.

Pe lângă spectacolul extraordinar susţinut de artiştii menţionaţi, în foaierul  Teatrului Municipal Baia  Mare, se va organiza un mini-târg prezentat de MEŞTERI POPULARI din Maramureş, unde publicul va putea admira, cumpăra sau gusta diverse produse tradiţionale de Crăciun.

Vă vom întâmpina, precum în urmă cu un an, cu cana de vin fiert, pancove şi prăjituri de casă.

Evenimentul va avea loc în data de 13 decembrie 2012, la ora 19:00, la Teatrul Municipal Baia Mare, iar fondurile strânse în urma acestuia, vor fi direcţionate pentru dotarea secţiei de pediatrie cu un ecocardiograf.

Mulţumim sponsorilor: ADISS SA, UAC EUROPE, SC FAIMAR SA, EUROTIP, SEDATEDMEDIA, LAPTE ŞI MIERE şi partenerilor SPITALUL JUDEŢEAN DE URGENŢĂ „DR. CONSTANTIN OPRIŞ” BAIA MARE, ORDINUL SUPREM MILITAR AL TEMPLULUI DIN IERUSALIM, TEATRUL MUNICIPAL BAIA MARE, GOLD PLAZA.

Sperăm ca numărul spectatorilor prezenţi să fie la fel de mare ca cel de anul trecut.

Intrarea se face pe bază de invitaţie, care constituie o donaţie de 35 de lei. Informaţii la telefon 0744 486222.

Vă aşteptăm cu drag!

Romana Furtună,

Preşedinte Prietenii Spitalului “Dr. Constantin Opriş”